Başvuru Koşulları

Eğitime başvurmak isteyen adayların son 5 yıl içinde alternatif medya kuruluşlarının herhangi birinin yurttaşlara, sivil toplum gönüllülerine ve hak odaklı mücadelelerin içinde yer alan aktivistlere yönelik düzenlenen, başlangıç düzeyinde bir haber yazma ve toplama eğitiminden birine katılmış ve bu eğitimi başarıyla tamamlamış olması şarttır. Bununla birlikte son 1 yıl içinde en az 5 adet içinde görsel barındıran haber yapmış olması gerekmektedir. Bu haberler gönüllü oldukları kurumların sitelerinden/sosyal medya hesaplarından ve/veya herhangi bir alternatif medya platformundan paylaşılmış olmalıdır.

Yukarıdaki şartlara ilaveten başvurusu kabul edilen her katılımcının eğitim ve uygulama süresince kullanabileceği bir dizüstü bilgisayarı, akıllı telefonu (veya tableti) ve internet erişimi olması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi

Bu şartları karşıladığını düşünen adayların, 19 Nisan Cuma , saat 17.00’ye kadar boraataman@tovakmedya.org e-posta adresine, şartları karşıladığını kanıtlayan belgelerle birlikte başvurması gerekmektedir.

Değerlendirme sonuçları 22 Nisan Pazartesi günü adaylara duyurulacaktır.